Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası

Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası

Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası

AXA SİGORTA, geleceğinizi güvence altına almak için sizlere Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası'nı sunuyor Hayat sigortaları, uzun vadeli ürünler olduğu için güvenilir bir şirketin seçimi büyük önem taşımaktadır.

KALDER tarafından yapılan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi araştırmasının sonuçlarına göre müşterilerin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA (*), Türk tüketicisinden aldığı güvenle geleceğiniz için çalışan ve zor anlarınızda her zaman yanınızda olan, kısacası içinizi rahatlatan bir kurumdur.
 
(*) AXA SİGORTA, 2007 KALDER TMME 4. çeyrek araştırma sonuçlarına göre birinciliği paylaşan 2 şirketten biri olmuştur.
 

GELECEKTEN NELER BEKLİYORSUNUZ ?

Ya da gelecekte sizi neler bekliyor? Geleceğinizi kendiniz şekillendirip, kontrolü şimdiden ele alın ki içiniz rahat etsin. Kendinizi ve sevdiklerinizi yarın nasıl görmek istediğinizi düşünün. Bunlara sahip olmak o kadar da zor değil. Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası ile birikimleriniz diğer yatırımcıların birikimleriyle birlikte toplu olarak değerlendiriliyor. Böylece tek başınıza kullanamayacağınız yatırım araçlarından faydalanmış ve gelecekte sizi ne beklerse beklesin hazırlığınızı yapmış oluyorsunuz.

NEDEN YARINLARIM SİGORTASI ?

Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası çok avantajlı! Bu poliçeyle birikimleriniz maksimuma ulaşıyor, çünkü her şey bunu sağlamak için düzenlendi. Vefat teminatı ve kesintilerin düşük tutulmasıyla ödenen primden birikiminize yönlenen tutar en üst düzeye ulaşmış oluyor.

YARINLARINIZ İÇİN NE YAPMALISINIZ ?

Eğer 18 yaş ve üzerindeyseniz, sigorta sürenizi, ödeyeceğiniz prim miktarını ve para birimini (TL, USD, EURO) seçmeniz yeterli. Sigorta süresini siz belirliyorsunuz; en az 10 yıl, en fazla 30 yıl. Süre sonunda kar payı birikiminizi toplu para olarak alabiliyorsunuz.

PARA BİRİMİNE SİZ KARAR VERİN

Ekonomik koşulların zorluğu ve değişkenliği sizi üzmesin. Sigorta yıldönümlerinde para birimini değiştirebiliyorsunuz. Böylece kazancınızı istediğiniz para birimi üzerinden siz yönlendiriyorsunuz.

PRİMLERİ NASIL ÖDEYECEĞİNİZİ SİZ SEÇİN

Primlerinizi isteğinize göre 1, 3, 6 aylık ya da yıllık taksitlerle ödeyebilirsiniz.
Prim ödeme dönemlerini ve prim tutarlarınızı her poliçe yenileme döneminde değiştirebilirsiniz.

BAŞLANGIÇ FONU VE GÖNÜLLÜ ÖDEME

Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası sizlere toplu halde yatırım yapma şansı sunmaktadır.
 
Poliçenin başlangıcında eğer isterseniz belirlediğiniz sabit ödeme dışında, bir yıllık toplam priminizden az olmamak kaydıyla, başlangıç fonu olarak belirleyeceğiniz tutarı poliçenize ilave edebilirsiniz.
 
Poliçeniz devam ederken birikimlerinizin daha da artarak devam etmesini isterseniz, şirketin kabulüne bağlı olarak bir yıllık toplam primden az olmamak kaydıyla gönüllü ödeme de yapabilirsiniz.
 
Hem başlangıç fonu ile hem de gönüllü ödeme ile birikimlerinize ek olarak yatıracağınız tutarlar poliçe birikiminizin daha da artmasını sağlayacaktır.

İŞİ UZMANINA BIRAKIN

Her işin bir uzmanı var. AXA SİGORTA'nın uzmanlık alanı da paranıza en yüksek getiriyi sağlamak. Burada primleriniz yılların deneyimiyle değer kazanıyor, en verimli yatırım araçlarında kazanca dönüşüyor. Aşağıdaki tablolarda görüldüğü gibi AXA SİGORTA yıllardır birikimlerinize yüksek getiri sağlıyor.

AXA SİGORTA GETİRİ ORANLARI VE MEVDUAT FAİZİ ORANLARI

AXA SİGORTA TL getiri oranları ve enflasyon oranı AXA SİGORTA EURO getiri oranları ve mevduat faizi oranları
 
 
 
 
Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası avantajlarından yararlanabilmek için size en yakın AXA SİGORTA acentesine gelin, bu özel güvenceye sahip olun. paraya ihtiyacınız olursa Diyelim ki poliçe süreniz içinde paraya ihtiyacınız oldu ve birikmiş paranızdan borç almak istiyorsunuz. Primlerinizi 3 yıl boyunca eksiksiz ödediyseniz sorun yok. Birikmiş paranızdan borç alabilirsiniz. Eğer borç para almak istemiyorsanız, poliçenizden dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.

SİZE BİR ŞEY OLURSA

Poliçeniz bitmeden vefat ederseniz, Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası her şeyi sevdiklerinize bırakıyor; birikimlerinizi ve vefat tazminatınızı... Sigortanızı yaparken lehtar olarak gösterdiğiniz kişiler Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası'nın getirdiği tüm birikimlerle birlikte aylık priminizin 60 katına eşit vefat tazminatına da hak kazanıyor.

HER ŞEY KONTROL ALTINDA

Söz konusu olan geleceğiniz ise önemli ayrıntıları atlamak olmaz. Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası'nda yatırımlarınızın tür ve tutarları, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı ile ona bağlı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı'nca denetleniyor ve bloke ediliyor.
 
Yarınlarım Birikimli Hayat Sigortası için ödediğiniz primler, sizi vergi konusunda rahatlatıyor. Gelir Vergisi Kanunu'nun 63/3 ve 89/1 maddeleri gereğince, primlerinizi, brüt gelirinizin %5'ine ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarına kadar olan kısmını vergi matrahından düşebiliyorsunuz. Örneğin gelirinizin ayda 1000 TL olması durumunda, 50 TL tutarındaki priminizi vergi matrahınızdan düşüp gelirinizin bu kısmı için Gelir Vergisi ödemiyorsunuz. Bu durumda, eğer %20'lik vergi dilimindeyseniz, bu primin %20'si kadar daha az vergi veriyorsunuz. Başka bir deyişle 50 TL prim için cebinizden 40 TL ödemiş oluyorsunuz. Kısa vadeli hiçbir yatırım aracında bulunmayan bu avantajla iki kere kazanıyorsunuz.